Gerrit Jan Klein Teselink – inzender EK
Onze EK-deelneemster Paris kochten we in Zwitserland. Met de EK-deelname keren we dus voor even terug naar haar geboortegrond. Dat maakt het toch een klein beetje speciaal. Toen we ons op konden geven voor het EK in Zwitserland, hebben we dat direct gedaan. De shows zijn voor ons een grote liefhebberij en we zijn er al jaren bij. Laatst keken we samen nog oude videobeelden van het EK van 1964 in Den Bosch. Mijn schoonouders deden daar mee met een mrij-koe die toen reservekampioene werd.
Wij hebben een klein melkveebedrijf met momenteel vier melkkoeien en ongeveer zestien stuks jongvee. Voor de verplichte quarantaine van Paris hebben we in ons achterhuis, waar vroeger de koeien stonden, een plek gemaakt. Daar melk ik de koe met een aparte melkmachine en krijgt ze apart voer. Voornamelijk hooi met nog wat maismeel en pulp om haar in een goede conditie te houden. Van een collega-boer hebben we een extra baal heel luxe hooi gesponsord gekregen, speciaal voor Paris.
Maandag is er voor de tweede keer bloed getapt voor ibr. De NVWA is daarnaast al twee keer wezen controleren of de quarantaineregels goed worden nageleefd. Dat doen ze onaangekondigd. Met de koe gaat het verder prima, hoewel ze door de verandering van stal naar quarantainestal wel een lebmaagverdraaiing kreeg. Gelukkig konden we dit vlot verhelpen en een uur na de behandeling stond ze alweer te vreten.
Volgende week maandag vertrekken de koeien richting Zwitserland. Ik heb vertrouwen in de reis. Paris heeft de afstand tenslotte al eens met goed gevolg afgelegd. Dinsdagochtend vroeg reis ik met een paar anderen mee om op tijd in Zwitserland te zijn. Mijn vrouw komt later, ze reist samen met een paar andere vrouwen van inzenders met de trein. Ik vind het prettig om de dagen vóór de keuring dichtbij de koe te kunnen zijn. Koeien kunnen niet praten, maar ik weet zeker dat ze zich beter op haar gemak voelt als er iemand in de buurt is die ze kent.
EK-deelneemster Paris staat in het achterhuis in quarantaine
|
super koe
Paris
grappig dat paris back to the roots gaat
Paps ga ervoor samen met