In Brussel protesteerden vandaag enkele honderden melkveehouders van de Europese bond van melkveehouders (EMB) tegen het huidige Europese zuivelbeleid.
Vandaag vergaderde het Europese parlement in Brussel over hervormingen in het Europees landbouwbeleid. De Europese bond van melkveehouders greep dit aan om haar stem te laten horen. Volgens de EMB zal de overproductie op de Europese melkmarkten opnieuw leiden tot een dramatische val van de melkprijzen, zoals ook gebeurde in 2008 en 2009.
De EMB eist dat het voor melkveehouders mogelijk moet zijn om tegen een vergoeding vrijwillig af te zien van productie, om zo bij overproductie de melkmarkt weer in evenwicht te brengen. Daarnaast moet er een Europees monitoringsagentschap komen, die het mogelijk maakt om het aanbod op de vraag af te stemmen.
Een overstromende melkplas symboliseerde op het plein voor het Europese Parlement in Brussel de overproductie van melk. Aan de actie namen ook leden van de Nederlandse dochterorganisatie van de EMB deel, de Dutch Dairymen Board (DDB). Ook de Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV) was bij het protest aanwezig.
Heeft u nieuws dat voor de redactie interessant is? Laat het ons weten!